CLR-CAN-F11 @ CAN Bus Singlemode Fiber Optik Çevirici

CLR-CAN-F11 @ CAN Bus Singlemode Fiber Optik Çevirici

 

 CLR-CAN-F11 ile Mavili Yangın Alarm Santralleri RING Bağlantısı

 

Mavili marka Akıllı Adresli Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri birbirlerine bir RING network oluşturacak şekilde bağlanabilmektedir. Santrallerin tekrarlayıcı panelleri arası bağlantılar ML-1280 7" TFT mimik panel üzerindeki CANH ve CANL (IN ve OUT) portları kullanılarak yapılır. Bu portlara bakır teller bağlanır. Ancak bakır iletim mesafesinin uzağında bir yangın ihbar santrali sisteme katılmak istendiğinde, fiber optik hat çekmek ve bakır CAN çıkışlarını fibere dönüştürmek gerekir. Bu dönüşümü yapmak için CLR-CAN-F11 model numaralı CAN Bus to Fiber Modem ürünümüz uygundur. Aşağıdaki resimde görülen çözüm dahil birçok uygulamada kullanılmıştır. 

 

 

 

 

CLR-CAN-F11 ile Bosch FPA-5000 Fonksiyonel Modüler Yangın Paneli 

 

FPA-5000 panel denetleyicileri ve FMR-5000 uzak tuş takımları arasında CAN loop ile aşağıdaki şekilde bir ring topoloji oluşturulur. Buradan da ethernet üzerinden OPC sunucusu yoluyla Bina Entegrasyon Sistemi'ne ( BIS ) bağlantı yapılır. FPA-5000 Paneller ve FMR-5000 tuş takımları arasındaki her bir CAN bağlantı mesafesinin uzun olduğu segmentlerde, fiber optik kablo kullanılmalıdır. Bu noktada CLR-CAN-F11 model numaralı " CAN bus Fiber optik " çevirici bunun için uygundur.

 

 

 

 

 

Ürün web linkiÜretici resmi web sitesinde ürünü inceleyin
Teknik katalogÜrüne ait teknik katalog için tıklayın
teknik şartnameÜrüne ait teknik şartname için tıklayın
Ürüne ait kurulum klavuzu için tıklayın
Mavili Yangın İhbar Paneli uygulaması için tıklayın
Bosch Yangın İhbar Paneli uygulaması için tıklayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
CLR-CAN-F11 # CAN Bus Fiber Optik SC Duplex Singlemode Çevirici

 

CAN Bus protokolünü EMI gibi dış etkilerden etkilenmeden singlemode fiber optik kablo ile uzak mesafelere transparan olarak taşır. Ayrıca EMI elektromanyetik interferance'ın yoğun olduğu alanlarda tercih edilebilir. 2 CAN network cihazı arasında gönderme-alma ve depolama yapabilir. 2.5Kbps ile 1Mbps arasındaki değişik hızları destekler. CAN arayüzü hızını otomatik tespit edip kendini ayarlarlayabilir. Point-to-point uygulamada kullanılır. En yaygın kullanım alanı yangın ihbar santrallerinin birbirleri ile haberleşmesidir. 

 

CAN Arayüzü

  • CAN2.0A ve CAN2.0B Canbus Desteği
  • CAN Sinyalleri GND, CANL ve CANH
  • Hızı 2.5K ~ 1000K bps
  • Arayüz Direnci 120 Ohm Harici sonlandırıcı
  • Node Kapasitesi 110 Nod
  • İzolasyon Koruması 2KVAC
  • ESD Koruması 8KV
  • Bağlantı Arayüzü 5PIN Terminal Blok
  • CAN İletişim Mesafesi 40m~10Km

 

Fiber Optik Arayüzü  

  • Singlemode
  • SC Duplex 
  • Dual Fiber - 2 Core
  • Optik Dalga Boyu 1310 nm
  • Haberleşme Mesafesi SMF Kablo ile 20km

 

Model Bilgileri
Ürün KoduCLR-CAN-F11
BirimiSet
Set İçeriğiAlıcı&Verici
Genel Teknik Özellikler
Koruma SınıfıIP40
Fiber ModuSinglemode
Optik Dalgaboyu1310nm
Haberleşme Mesafesi20 km
Fiber SayısıDual - 2 Core
Fiber Konnektör TipiSC Duplex
Canbus Arayüz Özellikleri
Canbus DesteğiCAN 2.0A, CAN 2.0B
CAN SinyaliGND, CANL, CANH
Baud Rate2.5K ~ 1000Kbps
Konnektör Tipi5 Pin terminal blok
CAN İletim Mesafesi40 m ~ 10 km
Diğer Özellikler
Çalışma Sıcaklığı-40ºC ~ 70ºC
Montaj ŞekliDuvar ve Panel Montaj
Boyut22 x 69 x 10 mm
Dosya Adı
Canbus Fiber Optik Çevirici katalogİndir
Canbus Fiber Optik Çevirici kurulum klavuzuİndir
Canbus Fiber Optik Çevirici şartnameİndir
Canbus Fiber Optik Çevirici Mavili Yangın Santraliİndir
Canbus Fiber Optik Çevirici Bosch Yangın Santraliİndir

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Doğrulama Kodu
  • Görünüm: 1917
  • Ürün Kodu: CLR-CAN-F11
  • Stok Durumu: Stokta var

Etiketler: Canbus Fiber Çevirici